Lapseki’de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen fidan budama kursu tamamlandı. 20 kursiyerin katıldığı kurs 48 saat sürdü. Kursta başarılı olanlara belgeleri düzenlenen törenle verildi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, törende yaptığı konuşmada, Lapseki’nin verimli topraklara sahip olduğunu ve bu meyvelerin zamanında budanmasının önemli olduğunu belirtti. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Kaçan ise projenin amacının lezzetli ve kaliteli ürünlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise kadınların bu sektörde iş imkanı ve ekonomi gelir elde edeceğini söyledi.