Hasan Arat: Hırvatlar, Alman desteğiyle başardı!

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, TFF’nin Trendyol Süper Lig’de kritik maçlara yabancı VAR hakemi atama kararını olumlu bulduklarını bildirdi.

Bayramlaşma töreninin ardından gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunan Arat, “Yabancı VAR’ın devreye girmesini olumlu karşılıyorum. Bu hafta Beşiktaş’ın maçına yabancı VAR atamamışlar ama bir sonraki maçta bekliyoruz. Türk futbolunun en büyük sıkıntısı hakemler ve VAR hakemleri. Büyük baskı altında kalıyorlar ve büyük hatalar yapabiliyorlar. Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere gibi liglerden yabancı hakemlerin gelmesinin doğru olacağına inanıyorum. Bu bir rekabet getirir. Bu rekabet de süreklilik sağlar. Beşiktaş her zaman yabancı hakem ve VAR konusunda ısrarcıdır. Bunun çok eğitici olacağını da düşünüyoruz. Bunun benzeri bu sezon Alman hakemlerle Hırvatistan’da denendi ve çok başarılı sonuçlar da verdi. Bu tartışmaların bitmesi lazım. Halk bundan sıkıldı. Son 4 ayda Türk spor tarihinde ender rastlanan çok büyük sıkıntılar yaşandı” dedi.

Hasan Arat, 18 Temmuz olarak açıklanan TFF seçimlerinin öne alınmasını istediklerini de dile getirdi. Arat, “Seçimlerin çok daha erken yapılması düşüncesindeyiz. Bunun için bütün kulüpler imzalarını vermeye başladı. Biz de imzalarımızı pazartesi günü tamamlayacağız. Beşiktaş’ın bulunduğu yer aynıdır. Kişi ayrımı gözetmeksizin kurumlarla ilgili görüşlerimizi belirtmekten çekinmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“PERFORMANSIMIZ YÜKSELMELİ”

Beşiktaş’ın futboldaki durumunu değerlendiren Başkan Arat, “Performansımız düzelmek zorunda. Beşiktaş daha iyi oynamalıdır. Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmalıyız. İyi bir takımız ama kötü günler geçiriyoruz. Bunu camia olarak atlatacağımızı düşünüyorum” dedi. Sezonu kupayla bitirmek istediklerine vurgu yapan Arat, “Türkiye Kupası’nı almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu konuda futbolcularımız kararlı. Camia olarak daha iyilerine layığız. Beşiktaş her alanda kendine yakışanı yapacak” ifadelerini kullandı.

“SEÇİM ÇOK ADAYLI OLMALI”

Hasan Arat, TFF’nin çok adaylı bir genel kurul yapması gerektiğinin altını çizdi. Beşiktaş Başkanı, “Son dönemlerde yaşanan olaylar, yurt dışında sıkıntılı görüntü verdi. Türkiye bu sıkıntıları aşmak, yenilenmek, TFF de daha demokratik bir seçime gitmek zorunda. Seçim çok adaylı olmalı, kurullar atamayla değil seçimle gelmeli. Atamayla gelince bir başkanın ağzına bakıyorlar. Orada rekabetin oluşması lazım. Türkiye’de futbola büyük yatırımlar yapılıyor. Bunların bu şekilde heba olmasını kimse istemiyor. Bu konuda öncü olmaya, düşüncelerimizi söylemeye devam edeceğiz. Salı günü Kulüpler Birliği toplantısı var. Bizim düşündüğümüz isimleri gündeme getireceğiz. Beşiktaş camiası olarak bu seçimlerde çok aktif olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x